×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

 حجت الاسلام شمس الدین در دیدار با مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: برای توسعه فرهنگ نماز جماعت از مدارس بايد شروع كرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان ، حجت الاسلام شمس الدین در جلسه امروز که پیرامون تجهیز مرکز آموزشی نماز برگزار شده بود ، ضمن تاکید بر  ايجاد نمازخانه‌های مناسب در مدارس كه دانش‌آموزان بتوانند نماز بخوانند، افزود: در بعضی مدارس چون نمازخانه وجود ندارد و يا بعضاً مكان نامناسبی برای نمازخانه در نظر گرفته می‌شود، انگيزه نوجوانان برای شركت در نماز جماعت کاهش می یابد.

وی در ادامه تصریح کرد :در مدارس بايد سعي شود چند چيز در رابطه با محل و زمان نماز رعايت گردد: مكان نماز: بايد مكان نماز مناسب باشد، روشني و نور كافي، جذابيّت و تميزي، معطّر بودن، اعتدال، وجود فرش مناسب و زيبا از جمله اموري است كه دانش آموزان را به نماز و نمازخانه جذب مي كند لذا باید در كليه مراكز آموزش و پرورش، محلى براى برگزارى نماز تعيين شود و فضاى عمومى اين مراكز، همواره مشوق دانش آموزان و دانشجويان براى اقامه نماز و زنده نمودن فرهنگ نماز باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز خاطر نشان کرد:

در گرایش نوجوانان و جوانان به نماز سه عنصر اصلی خانه، مدرسه و رسانه های گروهی نقش اساسی و محوری دارند. تربیت و آموزش، انتقال اطلاعات نیست، بلکه تغییر در جهان بینی است.

وی هیچ تربیت و آموزشی بدون زمینه سازی، موفق نیست. اگر مجموعه عناصر و عوامل تأثیر گذار در ارسال یک پیام ارزشی، از وحدت و هماهنگی لازم در عمل برخوردار نباشند، نمی توانند مؤثر واقع شوند و چه بسا آثار یکدیگر را خنثی کنند.

وی افزود: عناصر و عوامل تأثیر گذارنده در محیط خانه و مدرسه و جامعه در القای یک ارزش معنوی و رسانیدن پیام و بیان روح نماز، اگر عملا یکدیگر را نفی کنند و یا در برنامه ها و اظهار مطالب، هر کدام راه و هدفی متفاوت و مغایر با یکدیگر بپیمایند، در ذهن فرد تناقض به وجود می‎آورند و پیام منجر به ایجاد انگیزه، شوق، اراده و عمل نمی شود.

حجت الاسلام شمس الدین در پایان گفت: پس از خانواده، که به عنوان اصلی ترین سازمان در نهادی و درونی شدن رفتارها برای نوجوان کمک می نماید و اولین تجربیات زندگی را در اختیارش قرار می دهد. مدرسه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهند ، لذا امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه های اجرایی بالاخص اداره کل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یکی از بهترین مجموعه های آموزشی نماز را در سطح شهر سمنان راه اندازی نمائیم

 

 

 

 

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false